ROK 2011

Děkujem všem, kteří s námi do toho šli

DIETNÍ TRIO

Jazzové standardy, soulové evergreeny i nové aranže starých písniček. Jakub Juránek - kytary, Petr Kovařík - bass, Petri Herzanen - alt saxofon, Petr Toman - perkuse, zpěv.

DIRTY WAY

Rocková skupina působí od roku 2007 a od roku 2009 se věnuje pouze vlastní tvorbě. Má za sebou 2 dema (2008, 2009) a jedno oficiální CD (2010). Muzikantům je od 18 do 21 let a odehráli doposud přes 60 vystoupení. Byli to malé akce, ale také velké koncerty po boku známých kapel jako například UDG, Nightwork, IMT Smile, Krucipüsk, a další... Více info najdete na www.dirtyway.wz.cz.

EARLY TIMES

Brněnský bluegrass. Více info zde.

GENTLE IRONIC TRIO

Originální balancování na hraně nejrůznějších hudebních stylů a především originální texty frontmana kapely Tomáše Davida.

IDEFIX - Retro60ky

Hudebně zábavný program určený pro široké publikum přinášející průřez toho nejlepšího z hudební scény 60. let. Se svými hity se Vám představí například Karel Gott, Eva Pilarová, Waldemar Matuška, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marta Kubišová a další nezapomenutelní interpreti v podání skupiny IDEFIX. Večerem provází moderátorka, která písně doplní zajímavými informacemi. Více informací na www.popularni-zpev.cz.

IDEFIX

Průřez známými hity 21. století. Více o kapele na www.popularni-zpev.cz.

LADY DRAGON FLY

Brněnská kapela Lady DragonFly tvoří vlastní hudbu, které říká "progresivní popík". Jak už název žánru napovída - jde o syntézu zdánlivě neslučitelných prvků. Jsou zde, dle slov kritiků, patrné vlivy progresivního rocku sedmdesátých let i moderní popové hudby; chytlavé melodie střídají nekonvenční zvraty. Klasické rockové obsazení - tedy kytaru, basu, klávesy a bicí - doplňují hned tři ženské hlasy. Více o kapele najdete na www.ladydragonfly.cz.

LAV-LAV

Hudba brněnských Lav-Lav je postavená především na melodii vokálu a českých textech. Písničky jsou vlastně příběhy, které popisují momenty v životě, ve kterých se něco výrazného mění - postoje, vztahy, nálada. Tomuto pohybu odpovídá i určitá míra expresivity, která do nich postupně proniká. To, co chce Lav-Lav předat, předává úsporně - hlas, kytara, perkuse. O to silněji totiž témata vynikají. Na ploše jedné písničky se tak může vystřídat jemnost i dravý rytmus. Více informací a aktuální CD ke stažení najdete na www.bandzone.cz/lavlav.

LEPORELO

Pohodová akustická kapela s nepřeslechnutelnou zpěvačkou v čele! Markéta Tulisová svým charakteristickým, expresivním, ale přitom neexhibujícím výrazem dokáže dostat do varu publikum nejen v malých klubech - zpívala i s takovými písničkáři jako je Mark Geary a Glen Hansard. Zbytek kapely je tvořen ostřílenými muzikanty: nejčerstvější posilou je od ledna kytarista Petr Ovsenák, který dříve hrával v renomovaném duu Nestíháme. Zakládající člen kapely, klavírista, kytarista a písničkář Ivo Cicvárek, se na hudební scéně pohybuje už od devadesátých let, mj. se svým sdružením OKO, jako host vokálních Mošen, či jeden ze tří pilířů písniřkářského projektu Panoptikum. Kontrabasista Ondřej Klepáček pak svou interpretační jistotu čerpá z letitého působení v mnoha folklórních souborech. Lepolero hraje melodickou muziku na pomezí folku a šansonu, nevyhýbá se decentnímu zapojení samplovaných zvuků, zároveň se snaží, aby jejich písničky (které píše jak Markéta tak Ivo) byly melodické a sdělné. Více na www.bandzone.cz/leporelo.

MINACH

Emotivní a sugestivní písně, přirozeně hravé, křehké. Založené na konfrontaci ideové čistoty a formální zmrzačenosti. Žánrově nespoutané, obcující s jazzem i folkem, punkem i chansonem. Písně, útočící na podstatu našeho bytí, na dítě v nás, které jsme odložili, a které v sobě postupem času znovu s nadějí objevujeme. Minach nejde o vytvoření exkluzivního a jedinečného stylu. Bez uzardění kombinuje cokoli ze světového hudebního dědictví, pokud tím ukojí svoji rozervanou duši ...(a uši). Více o kapele na www.minach.cz.

NEBEZTEBE

Akustické pomezí etno, funku a energické integrity. Webové stránky kapely: www.nebeztebe.cz.

NEVERMORE & KOSMONAUT

Skupina Nevermore&Kosmonaut je formace, které vznikla kolem písničkáře Michala Šimíčka (v roce 2009), který vystupuje pod svým internetovým nickem Kosmonaut. Kapelu tvoří basista Štěpán Axl Axman, který také hraje v rockové skupině PopnoisE a zpívá ve známém brněnském revivalu Led Zeppelin - Myst. Partu doplňuje multiinstrumentalista Aleš Vosáhlo. Nevermore hudba nezní jako tradiční folk, ale je označován jako "Folk and Roll". Nevermore&Kosmonaut má energický sound podpořený tepající rytmickou sekcí, která se doplňuje se zajímavým souzněním dvou hlasů a důležitá je i autorská výpověď v česky zpívaných textech. Kosmonaut je dlouholetým členem Textové dílny u Slávka Janouška. Zajímavostí je také využití netradičního hudebního nástroje cajónu, který hudbu pevně rámuje. V dubnu 2009 vydali Nevermore&Kosmonaut své první CD "V kruzích". Obsahuje 8 písní a tři z nich si už teď můžete poslechnout zde na webu. Kromě kapely na CD hrají a zpívají: Lada Hiclová (zpěv), Ivo Civárek (klavír), Tomáš "Indoš" Továrek (saxofon + flétna) a Tomáš "Tomíno" Novotný (el. kytara). Deska dostala název podle závěrečné písničky "Polární kruhy v obilí". Kapela koncertovala po celé ČR i na řadě festivalů: Zahrada, Muzika, Porta, Okolo třeboně, Střelické strunobraní, Festival ve středu atd. Písně Nevermore zní ve vysílání několika nekomerčních rádií: Rádio Folk, Samson, Proglas, Český Rozhlas a dalších. Více o kapele najdete na www.bandzone.cz/nevermore.

PARAMISARA

Romská skupina Paramisara vznikla spontánně z hudebníků, působících v představení Divadla Líšeň a profiluje se jako kapela bez stylových omezení. Obohacena o další výjimečné jazzové muzikanty debutuje na pódiích brněnských klubů. Kapela ve složení Milán Horváth (housle), Radek Bagár (piano), Feri Barkoci (kytara), Tomáš Jenček (violoncello), Roman Lopez (bicí, perkuse) a Patrik Horváth (kontrabas, basová kytara) jde napříč žánry romano-latino-jazz. V současné době se připravuje natočení profilového zvukového nosiče skupiny. Více info najdete na www.paramisara.cz.

Přerovská hudební společnost ENTUZIASTÉ

http://entuziaste.blog.cz/

SAMI ZA SEBE

Potulná kapela hrající folk-pop, zejména však autorské věci Kajči Cork doplněné o představy zbytku členů kapely. Současné složení: Kajča Cork - zpěv, uke; Lenka Sárazová - zpěv, housle; Šimon Skrček Böhm - kytara. Posbírali jsme se postupně na cestě. Kajča nejdřív hrála s kapelou Caroline Cork, poté vstoupila do téže kapely Lenka, po rozpadu kapely jsme zůstaly samy dvě a hrály jsme na různých autorských čteních. Před rokem se objevil Šimon. Nyní jsme spolu, ale současně sami za sebe...Znamená to, že každý obohacuje autorské písně Kajči Cork svým osobitým způsobem. Více info o kapele nahttp://bandzone.cz/samizasebe.

STUDENTI SOUKROMÉ ŠKOLY POPULÁRNÍHO ZPĚVU

www.popularni-zpev.cz.

TŘETÍ DÁMA

Třetí dáma vznikla v roce 2005, přičemž zakládajícími členy byli Miroslav Nevrla a Eva Nezmeškalová. Tyto dvě osoby určitě poznají fanoušci hudební formace VHS. Uměleckým vedoucím kapely je Miroslav Nevrla, který je zároveň i autorem celého repertoáru kapely. Rockoví fanoušci oceňují především instrumentální propracování jednotlivých písniček vč. výkonů dalších členů kapely: Petr Kanovský - baskytara, Eva Nezmeškalová - klávesy, Luděk Holý - bicí. Více o kapele nawww.tretidama.com.

VOODOOYOUDO

Kapela je ovlivněna US a UK kytarovými formacemi přelomu 80. a 90. let 20. století. Zvuk kapely je výsledkem kombinace těchto vlivů s punkovými, grungeovými prvky, které doplňují nezvyklé harmonické postupy. Web kapely: www.voodooyoudo.cz

ZDENĚK VĚTROVEC

Zdeněk Větrovec je brněnský písničkář, pohybující se svojí tvorbou na pomezí folku, chansonu a okrajově také jazzu i flamenca. Jeho hudba je čistě autorská a svůj zpěv doprovází hrou na španělskou kytaru. Repertoárem se snaží reflektovat současnost, což se projevuje nejen v křehkých baladách a melodramech, ale i v humorně-satirických popěvcích, hledajících smíření s všedními i nevšedními strastmi života. Pro své texty čerpá autor inspiraci zejména v motivech z každodenního života a setkávání se s realitou, stejně jako z prožitého putování Francií. Písně v sobě vyvažují syrové podání, nadhled i křehké snění a vzpomínky, podbarvené neklidem soudobého dění. Syrovost, hravost i jemný sentiment... písně, které zamrazí, rozesmějí i pohladí. Více na www.zdenekvetrovec.cz.