ROK 2012

Děkujeme všem za účast a za příjemné hudební zážitky

ADD GOSPEL

Skupina až šedesáti zpěváků a hudebníků z Brna a Přerova načala letos sedmý rok svého působení. S vlastním i převzatým repertoárem se představí na podiích MUSIC-POINTU dvě menší formace souboru Add Gospel Company (12 zpěváků) a Add Gospel Family (4 zpěváci) v komornějším provedení nebo za doprovodu vlastní funk-rockové kapely. Těší se na vás umělecká vedoucí Jana Crown Peřtová, dirigent Viki Sklář a kapelník Honza Shanny Fňukal. Všichni jsou srdečně zváni. Víc se dozvíte na našich stránkách www.addgospel.cz nebo na www.facebook.com/AddGospel.

EARLY TIMES

Jsme brněnská bluegrassová kapela hrající od roku 2008. Nyní máme kompletní nástrojové obsazení typické pro bluegrass. Naše sestava se skládá ze šesti členů ve složení: kytara - Helena Nováčková, banjo - Libor Křeček, dobro - Petr Truksa, baskytara - Vladimír Bracek, mandolína - Jaroslav Kresánek a služebně nejmladší člen kapely, houslista - Petr Halouzka. V našem repertoáru se objevují jak písně tradičního bluegrassu od Billa Monroea nebo Stanley Brothers, tak i modernější kousky například z dílny dana Tyminskyho či Alison Krauss. Hudba, kterou hrajeme, je amerického původu a je zpívaná převážně anglicky. Občas mezi tyto songy zařadíme i instrumentální skladby a také nějaký ten „úlet“ pro pobavení. Hrajeme pro radost a často naše vystupování prokládáme vtipem. Více informací o nás naleznete na našich webových stránkách: http://www.earlytimes.unas.cz/

FLÁM

Kapela vznikla na jaře 1997, původní členové pocházeli vesměs z Brna. Po mnoha personálních změnách dnes uvádíme, že jsme z Brna a širokého okolí. V současné sestavě hraje kapela od května 2009. Naše muzika není nijak přesně vyhraněná, ale vzhledem k nástrojovému obsazení (akustická kytara, banjo, housle, elektrická basa), můžeme říci, že se pohybujeme někde na pomezí bluegrassu, folku, acoustic music... V našem repertoáru jsou jak převzaté věci, tak i skladby z naší autorské dílny. Za dobu svého působení kapela odehrála nespočet nejrůznějších akcí - trampské bály, country bály, hasičské bály, kynologické bály, podnikové bály.... ale i mnoho festivalů po celé republice. Také jsme byli slyšet v éteru - Rádio Brno zařadilo do svého vysílání několik našich písniček. Členové skupiny Flám - Brno: Majka Miková - Zpěv, Milena Meisslová - Housle, zpěv, Petr Novotný - kytara, zpěv, Oldřich Řiháček - basová kytara, Zdeněk Jaroš - banjo, zpěv. Více info: www.flam.estranky.cz.

FLOW OF VOICES

Brněnská vokální skupina Flow of Voices vznikla již v roce 2008. Tehdy se skoro náhodou potkali Petr Ševčík, Daniel Rymeš, Adam Zemek a Honza Polášek a objevili společnou vášeň v a cappellové hudbě - hudbě bez doprovodu jakýchkoli nástrojů. Účast na pěveckých soutěžích, vernisáže výstav, plesy, koncerty s pěveckým sborem Kampanela a později i vlastní koncerty pomohly upevnit fanouškovskou základnu i zájem dál upravovat jak rádiové popové hity, tak u nás téměř neznámé gospelové či renesanční písně do bezdoprovodých aranží. V roce 2011 k původním čtyřem členům přibyli další dva (Jiří Müller a Tomáš Janeček), což opět posunulo možnosti tohoto pozoruhodného uskupení a prohloubilo rozmanitost hudebních projevů, které dnes mohou Flow of Voices publiku nabídnout. Více informací najdete na Facebookovské stránce http://facebook.com/flowofvoices, videa a záznamy z koncertů pak na http://youtube.com/flowofvoicescz.

HUDEBNÍ ATELIÉR STŘEDNÍ ŠKOLY UMĚLECKOMANAŽERSKÉ

Jsme studenti 2.-4. ročníku hudebního ateliéru SŠUM (http://ssum.cz/hudebni.html) a všechny nás spojuje láska k hudbě. Mezi námi jsou nejen výborní zpěváci a zpěvačky, ale i skvělí muzikanti. Naše žánry jsou rozmanité a každý si přijde na své. Vystupujeme na akcích pořádaných školou, ale také sólově nebo se svými kapelami. Můžete nás vidět například v klubu Vaca Loca, Charlie‘s street apod.

Josef MARIÁN Kralovič a ÚLETY

Historie sahá až do roku 1994, kdy jsem kapelu založil a kdy jsme několik let s kamarády občas hráli někde v regionu, na Portách a festivalech. Pak následovala moje studijní přestávka až do roku 2010, kdy jsem se při studiu dvou konzervatoří a VŚ věnoval především vedení dětských souborů a psaní kompozic i pro jiné muzikanty. ÚLETY jsem opět vzkřísil přede dvěma lety a to nejdříve se svými dětmi a staršími žáky ze ZUŠ a nyní od roku 2012 hrajeme jen jako rodinné trio (trojhlasý zpěv, klasická kytara, všechny flétny a basová kytara). Hrajeme jen vlastní tvorbu, kde texty i hudbu píše již přes dvacet let moje maličkost. Jedná se o původní čistokrevný folk smíchaný s klasickou hrou a v novějších skladbách i okřeněný jazzovými prvky.

LADA ŠIMÍČKOVÁ & IVO CICVÁREK

Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara) se seznámili na Textové dílně Slávka Janouška a od roku 2008 tvoří brněnskou písničkářskou dvojici interpretující vlastní tvorbu. Jejich písně jsou založeny na Ladiných poetických textech a civilním pěveckém projevu a žánrově se dají pravděpodobně označit za šanson-folk. Základem hudebního doprovodu je klavír a kytara Ivo Cicvárka, postupně se však doprovod rozrůstá také o akordeon a samply. Více informací najdete na http://bandzone.cz/ladasimickova.

LADY DRAGONFLY

Brněnská kapela Lady DragonFly tvoří vlastní hudbu, které říká "progresivní popík". Jak už název žánru napovída - jde o syntézu zdánlivě neslučitelných prvků. Jsou zde, dle slov kritiků, patrné vlivy progresivního rocku sedmdesátých let i moderní popové hudby; chytlavé melodie střídají nekonvenční zvraty. Klasické rockové obsazení - tedy kytaru, basu, klávesy a bicí - doplňují hned tři ženské hlasy. Více o kapele najdete na www.ladydragonfly.cz.

LAV-LAV

Hudba brněnských Lav-Lav je postavená především na melodii vokálu a českých textech. Písničky jsou vlastně příběhy, které popisují momenty v životě, ve kterých se něco výrazného mění - postoje, vztahy, nálada. Tomuto pohybu odpovídá i určitá míra expresivity, která do nich postupně proniká. To, co chce Lav-Lav předat, předává úsporně - hlas, kytara, perkuse. O to silněji totiž témata vynikají. Na ploše jedné písničky se tak může vystřídat jemnost i dravý rytmus. Více informací a aktuální CD ke stažení najdete na www.bandzone.cz/lavlav.

LUCIE ŠIMŮNKOVÁ a KATEŘINA KOTLÁROVÁ

Jsme mladé zpěvačky, skvělé kamarádky a spolužačky ze Střední školy uměleckomanažerské. Seznámily jsme se v Hudební škole Yamaha. Zpěv nyní studujeme u paní Svati Jelínkové. Zpíváme evergreeny, oldies hity, ale i současnou mainstreamovou muziku. Vystupujeme na mnoha akcích, plesech, firemních večírcích, ale i na akcích pro děti. Zúčastnily jsme se řady soutěží, mimo jiné i televizní soutěže Československá Superstar.

MANFRÉDOVA ŘEDITELSKÁ DŮTKA

Skupina Manfrédova ředitelská důtka vznikala od roku 2002. Zakládajícími členy byli Terka a Vlasta. K nim se postupem času přidávali a odcházeli Lukáš, Standa, Anička, Honza, Maso, Jana, až se v říjnu 2010 ustálili do sestavy Terky s Vlastou - oba kytara a zpěv, ságo a příčná flétna Radek, basa a klávesy Pavel a bicí Pavel. Po dlouhotrvajícím zrodu tedy nastala doba zkoušení a nahrávání. Kapela hraje své písně, snaží se o melodický bigbeat. Většina členů má zkušenosti z předešlých seskupení, nyní se však plně věnují pouze této kapele. Ukázky muziky najdete na http://bandzone.cz/manfredovareditelskadutka.

MEGAFON – acappella&rock

Kombinuje to nejlepší z rockového vícehlasu, acappella gospelu a dalších žánrů. Zvuk, který na naší scéně ještě nebyl. Megafon je kapela se 4 výbornými zpěváky, zaměřená na vícehlasé vokály. V programu svého vystoupení má písně jak v úpravě a-cappella, tak s doprovodem nástrojů i s elektronickými prvky. Hlavními hlasy jsou Adam Hromčík a Petr Ševčík, i když se vlastně jako sóloví zpěváci představí postupně všichni čtyři. Megafon oslovuje své rostoucí publikum nejen kvalitním vícehlasem, ale zejména pestrým repertoárem s výraznými písněmi, seriozními i humornými, zpívanými převážně česky nebo anglicky. Svými aranžemi zaujme i náročné posluchače, veselými písněmi dokáže pobavit i publikum nevyhraněné. V repertoáru Megafonu najdou příznivci rocku špičkové skladby od Queen, Mr. Big, Lady Gaga nebo např. kanadských Marianas Trench, stejně jako písně kompletně autorské nebo s vlastními českými texty. Ukázky písní Megafonu si můžete poslechnout na bandzone.cz/megafon (myspace.com/megafon4) a videa shlédnout na youtube.com/MegafonVEVO. Najdete nás i na facebooku.

MEMOARY

V temné atmosféře malého pohraničního města, které je proslavené svou černou propadlou tváří posetou jizvami, vznikla v září roku 2010 kapela, která si dala za cíl znovu přivézt k životu melodii jako hlavního nositele hudební myšlenky. Dokud bude toto uskupení existovat, bude také jasně a důstojně zářit mezi hordami šiřitelů v kraji tolik přemnoženého grunge a ska, jako září do tmy znaky důlních věží obklopených uhelnými hroudami. Tvůrčí proces pohání inspirace takovými kapelami jako jsou: Muse, Keane, Coldplay, U2, Metallica, The Killers ale také Mike Oldfield, a-ha, Erasure, Hanz Zimmer a další. Snad se nám podaří svítit na vaše kroky . . .  Více na webu http://bandzone.cz/memoarymusic.

MOMENT

Královehradecká kapela Moment, která vydala své debutové CD Megafon pod vedením zkušeného kytaristy a producenta Radima Černíka vtrhla na hudební scénu s poctivým a nefalšovaných grung rockem. Ve složení dvě kytary, basa a bicí se stávají vyhledávanou klubovou kapelou, která má co říci svými melodickými linkami, zajímavými texty a v nepolsední řadě sličnou bassovou kytaristkou. Více info na http://bandzone.cz/moment.

MONTY

MONTY je vítězem písničkářské soutěže festivalu Zahrada 2011, finalistou mezinárodní písničkářské Porty v Ústí. V současné době připravuje vydání druhého autorského cd a vystupuje s Milanem Šánou (kapela Koňaboj), občasně s držitelem 2 Andělů - Honzou Žambochem a Arnoštem Frauengergem v hudebním projektu SPOLU. Více informací najdete na www.montyfolk.cz nebo na http://bandzone.cz/monty.

NA STARÝ KOLENA

Brněnská parta muzikantů, která má ráda country. V jejím převzatém repertoáru najdete veškerou myslitelnou tuzemskou klasiku. Na starý kolena hrají v sestavě banjo, mandolína, klávesy a kytara.

NEBEZTEBE

Akustické pomezí etno, funku a energické integrity. Webové stránky kapely: www.nebeztebe.cz.

NECHCE SE NÁM

Jsme mladá a energická kapela z Břeclavska, jejíž počátky sahají až do října roku 2006. Za dobu své existence kapelou prošla spousta méně či více nadaných hudebníků, až nakonec zůstalo pět zakládajících členů: Jakub Kobylka - bicí, zpěv; Petr Kocmánek - baskytara, zpěv; Míša Žůrková - zpěv, klávesy; Dalibor Horák - klávesy; Tomáš Podveský - sólová kytara Začátky společného hraní samozřejmě patřily převzaté hudbě, stylem zejména popových a rockových skupin - od Helenky Vondráčkové, přes Beatles a Kabáty až k Nirvaně. Svoji vlastní hudbu začala kapela produkovat od roku. V současné době máme v repertoáru kromě asi čtyřicítky převzatých písní i více než desítku písní vlastních, z nichž 5 je zaznamenáno na našem DEMO CD nahraném na jaře roku 2010. O rok pozděli se profesionální nahrávky dočkal náš první singl, píseň Nenávist. Tvorba se opírá především o žánr pop-rocku, některé skladby jsou ale okořeněny také prvky metalu nebo funky. Kapela se snaží zaujmout zvukem připomínajícím kvalitní kytarovou hudbu 70. a 80. let doplněnou melodickými trojhlasy. Kapela hrává jak své vlastní koncerty, tak i zábavy, benefiční akce a různé výchovné koncerty pro školy. Více info na http://bandzone.cz/nechcesenam.

NEVERMORE & KOSMONAUT

Skupina Nevermore&Kosmonaut je formace, které vznikla kolem písničkáře Michala Šimíčka (v roce 2009), který vystupuje pod svým internetovým nickem Kosmonaut. Kapelu tvoří basista Štěpán Axl Axman, který také hraje v rockové skupině PopnoisE a zpívá ve známém brněnském revivalu Led Zeppelin - Myst. Partu doplňuje multiinstrumentalista Aleš Vosáhlo. Nevermore hudba nezní jako tradiční folk, ale je označován jako "Folk and Roll". Nevermore&Kosmonaut má energický sound podpořený tepající rytmickou sekcí, která se doplňuje se zajímavým souzněním dvou hlasů a důležitá je i autorská výpověď v česky zpívaných textech. Kosmonaut je dlouholetým členem Textové dílny u Slávka Janouška. Zajímavostí je také využití netradičního hudebního nástroje cajónu, který hudbu pevně rámuje. V dubnu 2009 vydali Nevermore&Kosmonaut své první CD "V kruzích". Obsahuje 8 písní a tři z nich si už teď můžete poslechnout na webu. Více o kapele najdete na www.bandzone.cz/nevermore.

PETRA FÚRIKOVÁ

Petře je 14 let, má za sebou několik pěveckých soutěží,v celostátní soutěži Slavíci ve školní lavici byla třetí. Vydala si své interpretační CD. Vystupuje na různých společenských akcích. Její repertoár je směrovaný na popsoul. Zpívá např. Amy Winehouse, Cher, Aguileru, Pink, Adele..

P!NK TRIBUTE

Hudební skupina P!NK Tribute vznikla v roce 2011 jako pocta celosvětově známé zpěvačce a skladatelce Pink. Jedná se o jedinečný projekt v České republice, který v rámci svých koncertních vystoupení prezentuje nejznámější hity této populární zpěvačky. Koncertní vystoupení jsou vhodná jak do hudebních klubů, tak na nejrůznější společenské akce. Více zde: www.pinktribute.cz.

PŘEROVSKÁ HUDEBNÍ SPOLEČNOST ENTUZIASTÉ

"Naší tvrdošíjnou metou byl vícehlasý zpěv a písničky na civilizační nebo osobní témata, bez ohledu na žánr a poplatnost vkusu či režimu. A samozřejmě také spojení hudby a slova v komponovaných pořadech, které se tak začaly obecně nazývat až později," charakterizuje kapelu, která funguje přes 40 let, její vedoucí Slávek Žalud. "Co dál? Chceme pokračovat v hledání moderních doprovodů a občas si před někým zahrát. Dokdy? Dokud nás to bude bavit!" uzavírá. Více na http://bandzone.cz/entuziaste.

QUISQEE EU

Muzikanti skupiny "Quisque eu" hrají progresivní jazzrock, který je logickým vyústěním instumentačně kompozičních tendencí, směrovaných dlouholetým působením na Brněnské scéně v různých hudebních skupinách. Nebo jinak, přijďte si poslechnout solidní prdu!

RAiN

Crossover rock/metalová kapela z Liberecka se smysluplnými texty, která se nebojí žádného stylu . Různorodé vlivy na členy se objevují v hudbě a nakonec se spojí v typický rainovský zvuk. Letos kapela slaví desetileté výročí. Kapela vystupovala po boku mnoha známých českých interpretů. Letos vyšlo nové CD Cesty Za Sny. Sestava: Honza Kvapil, Tom Lžičař, Honza Cír, Petr Michal. Více o kapele na www.bandzone.cz/rain.

RANCH

Vznik country kapely Ranch se datuje přibližně na konec léta roku 1989. Tehdy hrála především bluegrass. Od té doby prošel Ranch mnoha proměnami jak v obsazení, tak v repertoáru a částečně i ve stylu. Z dřívějšího bluegrassu přešla kapela na hraní klasického a u některých skladeb i moderního country. Kromě několika vlastních skladeb hraje kapela Ranch především taneční písně od známých interpretů a skupin jako například od Michala Tučného, Věry Martinové, skupin Greenhorns, Rangers, nebo Fleret a dalších. Hrává především na country večerech a bálech, ale i na různých soukromých a firemních akcích, někdy i na svatbách. Více najdete na http://ranchmusic.webnode.cz.

REEJ

Skupina REEJ hraje vlastní písně ve stylu melodický rock a funky. Texty jsou české a anglické, řada písní oslovuje fanoušky zejména dávkou ironie a nadsázky. Kapelu založili v roce 2006 bratři Pavel a Petr Filovi, v roce 2008 se připojil Jan Prošek coby třetí stálý člen, v roce 2011 pak sestavu doplnil „benjamínek“, Kája Flössler. V současné době kapela hraje ve složení: Pavel Filo (klávesy, zpěv), Petr Filo (kytara, zpěv), Jan Prošek (bicí), Karel Flössler (basová kytara, viola). Hostem kapely je zpěvačka Tereza Málková, která v doprovodu skupiny vystupuje na většině koncertů a počítáme s ní i do budoucna. Tvorba je postavena na rytmu a osobitých melodiích. Píseň „Classic Entertainment“ se udržela 6 měsíců na předním místě Demoparády rádia Student. Díky tomu se skupina mohla zúčastnit soutěže a jako výhru si odnesla dva dny v nahrávacím studiu. Momentálně připravujeme nové demo CD, které fanouškům představíme po prázdninách. Veškeré informace o kapele najdete na webových stránkách: www.reej.cz nebo na www.bandzone.cz/reej.

STUDENTI SOUKROMÉ ŠKOLY POPULÁRNÍHO ZPĚVU

Zpěvačka Iveta Machová a její studenti veřejně vystupují na akcích různého typu. Pod hlavičkou hudební společnosti Mixmusic Iveta spolupracuje s Jirkou Holasem na hudebních projektech všeho druhu. Více na www.popularni-zpev.cz.

SUGESCE

Hard rock z Nosislavi. Více na http://bandzone.cz/sugesce. A sami o sobě říkají toto: "Kapela SUGESCE vznikla v roce 2009 a od počátku jsme věděli , že budeme dělat pouze vlastní věci a texty . Hrajeme v klasické rockové sestavě , dvě kytary , basa , bicí . V loňském roce jsme natočili CD s názvem TĚCH BLBÝCH DNÍ SI UDĚLEJ MÍŇ. Muziku bereme jako radost a texty k ní jako možnost říct vlastní názor . Život je nevyčerpatelná inspirace."

Team4D

Team4D je brněnské uskupení hrající melodický rock s prvky hard-rocku a duchovním poselstvím. Kapela funguje od svého vzniku v roce 2007 ve stejném složení a momentálně pracuje na svém debutovém albu. Vystoupení se vyznačují energickou hudbou a pozitivním nábojem.

TEMPUS

Tempus je sedmičlenná hudební skupina z okolí Hodonína a Veselí nad Moravou. Počátky skupiny sahají již do roku 2007, v současném složení však působí až od roku 2009. Zabýváme se hraním anglického renesance-folku ve stylu Blackmore´s Night. Repertoár skupiny tvoří nejen písně převzaté, ale i vlastní tvorba (v češtině). Pro navození atmosféry vystupujeme nejčastěji v dobových kostýmech. Naše hudba navodí příjemnou atmosféru na hradech, městských historických slavnostech, tržištích či ve středověkých krčmách. Zaujme všechny ty, kteří mají rádi jemnou melodickou hudbu a časy dávno minulé. Tak pojďte s námi vrátit čas! Více informací najdete zde: www.tempusfolk.cz nebo www.bandzone.cz/tempus.

TEREZA MÁLKOVÁ - EMJ

Jsem brněnská zpěvačka a zpívám svoje písničky, ke kterým si skládám hudbu a píšu texty. Každá moje písnička má nějaký příběh a já mám radost, když ho někdo chce slyšet :) Příležitostně hraju na klavír a baskytaru. Dříve jsem zpívala a hrála s kapelou Reej, teď s nimi občas hostuji na jejich koncertech nebo v rámci Pryglfestu. V současné době pracuji na novém a vůbec prvním CD. Více info o mně a mé tvorbě můžete najít na www.bandzone.cz/emj.

THE FREES

Hudební (vokální) skupina The Frees z Brna začala působit ve stávajícím tříčlenném složení v roce 2010. Její členové se zpěvu věnují delší dobu a zaznamenali řadu úspěchů v soutěžích, zejména ve zpěvu sólovém. Seskupení sestává ze tří členů, kterými jsou Vojtěch Kříž, Nela Chudáčková a Veronika Knoflíčková. Všichni účinkující v minulosti navštěvovali obor populární zpěv v HŠ Yamaha, která má řadu poboček po ČR. Skupina vystupuje na plesech, vánočních akcích, dětských dnech, večerech s hudbou, ale také na soukromých oslavách, večírcích, či svatbách. Se svým programem podpořila několik charitativních akcí. Jejím repertoárem jsou české i zahraniční hity od 60.let až po současnost, filmové či muzikálové melodie. Část repertoáru tvoří i písně pro děti, především písně z pohádek.

TOUCHWOOD

Krakonošova brněnská kytarovka s nádechem ostravského sentimentu. Založena inzerátem někdy mezi léty 1995-2008 (archeologové a historici z nalezených vzorků a kosterních pozůstatků zatím nejsou schopni určit přesnější datum vzniku). Zakládající členové: Baba nemožná, Pepino. Následně v horkém létě nalezen na lavičce v parku Ciso a kapela začíná hrát ve třech resp. ve čtyřech (přichází Milan 1) následně v pěti (přichází Milan 2- Belo) a dokonce až v šesti (Lord Mišut) lidech. Po názorových neshodách ohledně vývoje a směřování kapely počet členů klesá ke čtyřem (Baba nemožná, Lord Mišut, Ciso, Pepíno), aby se následně ustálil na pěti (přichází Martin). V tomto počtu se kapela v druhé polovině roku 2007 (toto datum doloženo svědectvím hlídačů ve Zbrojovce) ustálila i po personální stránce (Martina vystřídal Maro) a plná optimismu se vydává vstříc světlým zítřkům, pozítřkům, příštím sobotám a vůbec vstříc růžové budoucnosti… Více na www.bandzone.cz/touchwoodwwwtouchwoodcz nebo www.facebook.com/touchwood

TŘETÍ DÁMA

Třetí dáma vznikla v roce 2005, přičemž zakládajícími členy byli Miroslav Nevrla a Eva Nezmeškalová. Tyto dvě osoby určitě poznají fanoušci hudební formace VHS. Uměleckým vedoucím kapely je Miroslav Nevrla, který je zároveň i autorem celého repertoáru kapely. Rockoví fanoušci oceňují především instrumentální propracování jednotlivých písniček vč. výkonů dalších členů kapely: Petr Kanovský - baskytara, Eva Nezmeškalová - klávesy, Luděk Holý - bicí. Více o kapele nawww.tretidama.com.

UNDERTABLES

Info o kapele najdete zde: http://bandzone.cz/undertables. Sami o sobě píší toto: Kapela vznikla kdysi dávno ve 20. stol a prošlo jí spousta hudebníků (jak celý roky tvrdí Kusák). Po nich jsme přišli na podzim roku 2010 zase my - starý ztvrdlý jádro. Michal Kusák - bicí+voc, Acid (Igor Burcev) - kytara, Lukáš Kůra - basa. Michal sedí za bicíma, mlátí do nich jak hluchej do vrat a ještě u toho docela dobře zpívá! Jak to dělá, nemám nejmenší ponětí. Lukáš má na sobě basu. Jak to dělá, to chápu. Prostě si přendá popruh přes hlavu a je to. Acid má na sobě kytaru. Občas musí zpívat. I když mu všichni říkají, aby to nedělal. A všichni tři dohromady dělají zase strašnej kravál. To tvrdí někdo. Já zase tvrdím, že to je parádní rytmická muzika co (občas, když se nikdo nedívá) trochu funkuje.

VHS

VHS (Volné Hudební Sdružení) vzniklo v roce 1991 původně jako folkové akustické seskupení. Už od roku 1995 se však s příchodem nových hráčů zvuk kapely razantně mění směrem k rocku. Repertoár sestává výlučně z původních skladeb autorů Pavla Davida a Miroslava Nevrly, který má též hlavní podíl na aranžích. VHS ukončilo svoji činnost na jaře roku 2006 koncertem k 15-ti letům kapely. Rok 2012 je rokem návratu VHS ve staré sestavě z roku 1995, ve které nikdy nedošlo ke změně. Sestava: Pavel David - kytara, zpěv; Miroslav Nevrla - sólová kytara, saxofon, klarinet, zpěv; Eva Nezmeškalová - zpěv, zobcová flétna; Michal Zbořil - baskytara; Pavel Konvička - bicí. Web: www.facebook.com/vhs-přerov.