V ROCE 2013 SE DO PROJEKTU
MUSIC POINT ZAPOJILI:

Děkujeme !

ADD GOSPEL

Skupina až šedesáti zpěváků a hudebníků z Brna a Přerova načala letos sedmý rok svého působení. S vlastním i převzatým repertoárem se představí na podiích MUSIC-POINTU dvě menší formace souboru Add Gospel Company (12 zpěváků) a Add Gospel Family (4 zpěváci) v komornějším provedení nebo za doprovodu vlastní funk-rockové kapely. Těší se na vás umělecká vedoucí Jana Crown Peřtová, dirigent Viki Sklář a kapelník Honza Shanny Fňukal. Všichni jsou srdečně zváni. Víc se dozvíte na našich stránkách www.addgospel.cz nebo na www.facebook.com/AddGospel.

ADÉLA VÁCLAVOVÁ A PETR KLIMEŠ

Jsme nedávno vzniklé duo z Brna, hrající folkovou a lehce experimentální hudbu. Náš repertoár tvoří pouze písně s vlastními texty a hudbou. Vystoupení proběhlá v tomto roce: Open Mic Na Prahu, Jihomoravské oblastní kolo Porty 2013. Nástrojové obsazení: Adéla Václavová – klavír (elektronický), ukulele, kytara, zpěv, Petr Klimeš – poloakustická kytara, zpěv. Více na http://bandzone.cz/adelavaclavova nebo http://bandzone.cz/petrklimes.

ACHA

Jsme ryze pánská amatérská kapela a máme 8-9 členů. Založeni jsme byli vloni v říjnu. Doposud jsme vystupovali 2x v Dělňáku v Líšni v předsálí a 2x na Malé scéně Mahenova divadla jako doprovod při talk show Kristiána Chalupy a 1 x v zámeckém parku v Líšni na festivalu Líšeň sobě. Většině z nás je okolo čtyřiceti let, máme celkem 20 písní, některé jsme však doposud nikde nehráli. Nástroje – kytary, mandolína, ukulele, harmoniky, housle a bongo. Některé písně jsou žánrově blízké country a folku, jiné ne. Členové kapely: Josef Machů - textař, manažer, zpívající sbory; Jiří Špička - autor hudby, kytara, ukulele, foukací harmonika, zpěv; David Súkup - autor hudby, kytara, mandolína, zpěv; Milan Smutný - sólová kytara; Zdeněk Humpolík - zpěv, kytara, Přemysl Kratochvíl - housle, zpěv; Petr Kalvoda - elektrická kytara, zpěv; Petr Šplíchal - basová kytara, Petr Vyskočil – bongo.

ANDY MARSHALL BAND

Kapela vznikla v roce 2000 v Karviné. Andy Marshall Band má na kontě tři alba, dvě z nich se točila pod dohledem Miloše "Dodo" Doležala. Od roku 2013 se přestěhovala kapela do Brna a po období lehkého útlumu se opět vrací na pódia a pracuje na materiálu pro novou desku. "Excentrický zpívající kytarista Ondra a jeho parta přináší decibely nové energie. Ve své tvorbě se snaží postavit nový koncept alternativního rocku – z jednotlivých rockových odrůd vybrat reprezentativní vzorky a obléci je do progresivního šatu. Vzniká tak pestrá směs, kterou odevzdaně ´lijó´ poslouchačům do uší. Jejich tvorba zůstává dlouho rezonovat v hlavách fanoušků – ještě štěstí, že OSA za přehraní skladby v hlavě prozatím nevybírá poplatky :)." Více o kapele na http://bandzone.cz/andymarshallband.

BLACK UGANDA CHOIR

Netradiční sdružení vícehlasého zpěvu, od r. 1992 stálice brněnské amatérské scény. Stylově obsáhneme cokoliv se nám zlíbí - klasiku, jazz, pop-rock i trampské. Nečekaná aranžmá, recesistické texty a koncerty na hranici laskavého happeningu: tak se smějeme klišé nejen hudebním. Naše domovské scény jsou Café Práh a klub Leitnerova v Brně. Více informací na webech http://www.buch.cz/ nebo http://bandzone.cz/blackugandachoir.

DEXTREAT

Dextreat je brněnská kapela pohybující se na na poli alternativního rocku a příbuzných stylů. Je složená ze zkušených muzikantů, které spojuje nejen netradiční pohled na věc, ale i společná vášeň pro dobrou muziku všeho druhu. V roce 2012 kapela skončila třetí v soutěži rádia Beat „Naděje Beatu“ a jejich skladby bylo možno slyšet na předních rádiích po celé ČR. Nezbývá tedy nic jiného, než vám popřát příjemné unášení se na jejich vlně a pokud vás zaujmou, nebude to jistě náhoda :). Více na: http://bandzone.cz/dextreat a http://www.facebook.com/Dextreat.

EARLY TIMES

Early Times jsme si začali říkat na první letní den roku 2008. Postupem času vykrysta-lizovalo jak nástrojové obsazení kapely, tak i výběr písní. Pestrý repertoár zahrnuje skladby širokého žánrového spektra a nechybí ani píseň zcela se žánru vymykající. Všechny kousky jsou převzaté od známých interpretů západního kontinentu, nebo se jedná o americké tradicionály a jsou nazpívány převážně jazykem jejich rodné země, anglicky. Bluegrass hrajeme hlavně pro radost a při vystoupení je na prvním místě na-vození dobré atmosféry. Proto se snažíme náš hudební projev prokládat špetkou hu-moru a zaujmout tak co nejširší okruh posluchačů. Na vystoupeních se zabýváme au-tentickou interpretací z období raného bluegrassu, avšak v repertoáru očekávejte i písně mnohem mladších let. O kvalitách a ambicích našeho uskupení vypovídá účast na mnoha prestižních českých festivalech a to nejen bluegrassových. Naší prioritou jsou také vlastní pořádané koncerty a festival Bluegrass na vinici. Více na www.earlytimes.unas.cz.

EMOTIONAL CRIME

Kapela Emotional Crime vznikla na jaře roku 2010 v Rajhradě u Brna a v létě toho roku si zkusila v plném obsazení svůj první koncert. S dámským zpěvem se řadí spíše do žánru hard-rock. Roku 2010 nahrála ve zkušebně pro představu posluchačů 3 písně, jedna z nich kapelu dostala v jednom z českých rádií mezi 40 nejlepších kapel z původně skoro pětiset přihlášených z ČR i SR. V roce 2011 kapela vystupovala a pracovala na nových písních, což završila na podzim 2012 albem "Outside the Rain“. Z úspěchu je nutné zmínit např. letošní 3. místo v soutěži Naděje Radia Beat, 3. místo v soutěži SVŠ Music star, dále účastník celorepublikového finále soutěže Emergenza, 2. místo a celkový vítěz soutěže ZKUŠEBNA na portálu Muzikus, 3. místo v soutěži ZAHRAJ VYHRAJ, kapela byla vybrána z 500 kapel české a slovenské republiky mezi 6 nejlepších a vystupovala v legendárním pražském paláci Akropolis, v brněnských klubech pokořila Metro music bar, Favál music club, M13, má za sebou i několik letních venkovních festivalů v rámci ČR. Více na http://bandzone.cz/emotionalcrime.

EVELÍNA

Evelína je okolobrněnská kapela, hrající především vlastní muziku s prvky folku, rocku, popu, country a folkloru, k našemu překvapení i rapu. Skupina vznikla v roce 2009 ze zkušenějších muzikantů a má za sebou jedno vydané album, s texty spisovatelky Simony Monyové. Pravidelně hraje ve složení housle, akustická kytara, elektrická kytara nebo mandolína, baskytara a bicí. Občas v sebeobraně i s flétnou nebo kazoo. Použití: k tanci, poslechu nebo společné halekačce. Zjednodušeně řečeno hrajeme všude tam, kde nebyli dost obezřetní a pustili si nás k tělu. Více info na http://evelina.webnode.cz.

FLÁM

Kapela vznikla na jaře 1997, původní členové pocházeli vesměs z Brna. Po mnoha personálních změnách dnes uvádíme, že jsme z Brna a širokého okolí. V současné sestavě hraje kapela od května 2009. Naše muzika není nijak přesně vyhraněná, ale vzhledem k nástrojovému obsazení (akustická kytara, banjo, housle, elektrická basa), můžeme říci, že se pohybujeme někde na pomezí bluegrassu, folku, acoustic music... V našem repertoáru jsou jak převzaté věci, tak i skladby z naší autorské dílny. Za dobu svého působení kapela odehrála nespočet nejrůznějších akcí - trampské bály, country bály, hasičské bály, kynologické bály, podnikové bály.... ale i mnoho festivalů po celé republice. Také jsme byli slyšet v éteru - Rádio Brno zařadilo do svého vysílání několik našich písniček. Členové skupiny Flám - Brno: Majka Miková - Zpěv, Milena Meisslová - Housle, zpěv, Petr Novotný - kytara, zpěv, Oldřich Řiháček - basová kytara, Zdeněk Jaroš - banjo, zpěv. Více info: www.flam.estranky.cz.

FLOWERHILE

Kapela se dala dohromady v zimě roku 2006. Ke konci roku 2007 se kapela zavírá do studia, aby zde zplodila svůj první počin v podobě Mini CD s názvem ...just for a while. Toto Mini CD vyrazilo do světa v prvním měsíci roku 2008. Jak zní, si můžete poslechnout jak zde na Bandzone, tak na našem MySpace profilu! V létě 2008 kapelu zcela nepřekvapivě:-) opustil zpěvák a aby změn nebylo málo, o pár týdnů později odchází i bubeník a basák. Z původní sestavy tedy zůstavají jen dva kytaristi, kteří se po odchodu zpěváka ujímají mikrofonů. Tento bod někteří z nás považují za opravdový vznik kapely. Na začátku roku 2011 se kapela zavírá do studia Šopa, kde začíná nahrávání nové desky. V Šopě je nakonec nahrána pouze instrumentální část, zpěvy jsou následně nahrávány ve Vsetín u Libora Kukuly v průběhu jara 2011. Na podzim 2011 vyráží Flowerwhile na Power Metal Blast Tour společně s kapelami Eagleheart a Sebastien. Silný koncertní nápor nezvládá bubeník Martin Šigut a tak po odehrání podzimního tour z kapely odchází. Na začátku roku 2012 kapela rychle nachází novýho bicmena a připravuje se na jarní tour. 21. 4. 2012 vychází deska "No Jesus No Sprite" (k poslechu na Bandzone) a je podpořena masivním Power Metal Blast Tour part2, na kterém objíždíme českou a slovenskou republiku s novou deskou, novou sestavou a konečně s novým xichtem! Na konci roku vypouštíme do světa náš první oficiální videoklip na titulní song "No Jesus no Sprite" Aktuální sestava: Metalika - kytara, řev; Perry - kytara, zpěv, Ichir – bass, Olsson – buben. Více na http://bandzone.cz/flowerwhile.

FOX

Kapela Fox vznikla v létě roku 2006, po rozpadu kapely Vrak a díky nadšení hrát bluegrass. V počátcích měla kapela pět členů, nyní z původní sestavy zůstali 3 (Petr Brož, Daniel Brož, Luděk Vrbka) a baskytaristu Jana Dajče na jaře 2007 nahradil kontrabasista a baskytarista Mirek Zonyga. V květnu 2008 nás "nadobro" opustil hlavní zpěv a kytara Petr Sobotka a v červnu 2008 nás na dobro posílil Zdeněk Smrčka. V lednu roku 2009 od nás kvůli nedostatku času odešel i Mirek Zonyga a po dlouhém hledání na jeho místo nastoupil kontrabasista Milan Tomečka, kterého můžete znát i z jiných hudebních seskupení. Díky těmto změnám zaregistrujete i drobné změny v playlistu kapely. V srpnu 2009 Zdeněk Smrčka opouští pevnou sestavu kapely z časových důvodů. Od srpna 2009 hraje skupina FOX v ustálené sestavě: Daniel Brož – banjo; Petr Brož – kytara; Milan Tomečka (Tomki)- kontrabas; Luděk Vrbka - mandolína, harmoniky. Kapela má za sebou mnoho vystoupení, koncertů a festivalů (Chotěbořský džem, Bluegrass marathon Borovany, Bluegras na vinici - Sedlec, Trampský širák, Chlumecký festbál, Kamenický šutr, Countryfest U Kroupů,...) a countrybálů, má za sebou i několik vystoupení v zahraničí (Rakousko). Seskupení FOX může nabídnout své hudební zkušenosti nejen z oslav typu firemních večírků a svateb , ale i z oslavy rozvodu, a věřte nebo ne, i to se přihodilo:-). Více o kapele na www.foxbg.cz.

GOLDAGE

Jsme mladá rocková kapela, která spolu hraje už skoro dva roky. Hrajeme písně vlastní i převzaté, z převzatých například covery zahraniční (Black keys, Slash, Bon Jovi, Arctic monkeys, Wolfmother...), nebo covery české (Mandrage, Blue Effect...). Složení kapely: Vojtěch Kříž - zpěv, Vilém Šáda - kytara, klávesy, zpěv, Štěpán Růža - kytara, zpěv, Aneta Mikulášková - baskytara, Jakub Meszaros - bicí nástroje. Po už zmíněné 2 roky jsme zahráli na několika brněnských akcích, například na plesech, po několika klubech, či školních akcích. Info o kapele je na www.facebook.com/goldageband.

JOE PURPLE

Kapela, jež se žánrovými škatulkami příliš netrápí a v její vlastní tvorbě jsou zakořeněné různorodé prvky hard-rocku, rock' n 'rollu, blues, jazzu, funku, latiny, etnické hudby a mnoha dalších sub-žánrových nuancí. Banda si zakládá převážně na energii živých vystoupení a intuitivní improvizaci. Umí si ze sebe udělat legraci a svoji hudbu prezentuje s humorným nadhledem. Ve svých textech často řeší závažná sociální témata, jako sex, drogy a rock' n 'roll :-) Skupina čerpá z objemné studnice vlivů a inspirace. Lze zmínit např. Hendrixe, Led Zeppelin, Zappu, Robbena Forda, Glena Hughese ,Briana Setzera, Red Hot Chilli Peppers, Aerosmith, Black Sabbath a pochopitelně Wolfganga Amadea Mozarta či spoustu dalších hudebních přátel... Více na http://bandzone.cz/joepurple.

KACEBO

Kapela vznikla již v roce 2009, ale zpočátku fungovala spíše jako náborové centrum. Chvilku nám trvalo, než jsme přestali s tím věčným jamováním a hledáním spoluhráčů, kteří neexistují. Po pár letech jsme se ustálili v dnešní sestavě – bicí-Asmitec, basa-Kace, klávesy-Bob, kytara-Indy, vokály-Kace+Bob a chceme tak světu ukázat co máme. Nechceme škatulkovat ani přirovnávat, podlaďovat, nebo se převlékat do kostýmů, chceme jen hrát co nás baví. Zbývá než jen doufat, že nám to alespoň chvíli vydrží:) Web www.bandzone.cz/kacebo.

KAMILA KOPEČKOVÁ

Kamila je mladá osmnáctiletá zpěvačka a herečka z Brna. Zpěvu se věnuje přes 8 let a ve svém repertoáru najdete písně od jazzu k popu. Má za sebou účinkování v Městském divadle Brno a v Národním divadle Brno. Pravidelně zpívá na BVV (Regiontour, Prodítě, Vánoční trhy…). Spolupracuje s neziskovými organizacemi – Modrý Hroch a Dětská nemocnice. Nyní navázala spolupráci s kadeřnictvím Motyčka Hair design (společná kadeřnická show na Flédě s tanečníky High Edition). https://www.facebook.com/kkopeckova.

LADA ŠIMÍČKOVÁ a IVO CICVÁREK

Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara, akordeon) ...se seznámili na Textové dílně Slávka Janouška a od roku 2007 tvoří brněnskou písničkářskou dvojici. Jejich písně jsou založeny na Ladiných nevšedních poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby s jemnou elektronikou. Základem hudebního doprovodu je klavír a kytara Ivo Cicvárka, postupně se však doprovod rozrůstá také o akordeon a samply. Lada a Ivo již koncertovali na řadě festivalů (Folkové prázdniny, Folková růže, Střelické strunobraní, Zahrada, Logrfest, Festival ve středu a další) a třikrát se dostali do finále písničkářské soutěže festivalu Zahrada. Vystupovali také v rádiu (např. ČRo Olomouc, ČRo Sever, Proglas) a v televizi (ČT2 - Na moll, ČT1 - Živě na jedničce, TV Noe - Cvrlikání). V květnu 2012 vydávají své debutové cd Hotel v tiché ulici (Indies Scope Records), které shrnuje jejich dosavadní tvorbu. Více na www.ladasimickova.cz.

Lady DragonFly

Brněnská kapela Lady DragonFly tvoří vlastní hudbu, které říká "progresivní popík". Jak už název žánru napovída - jde o syntézu zdánlivě neslučitelných prvků. Jsou zde, dle slov kritiků, patrné vlivy progresivního rocku sedmdesátých let i moderní popové hudby; chytlavé melodie střídají nekonvenční zvraty. Klasické rockové obsazení - tedy kytaru, basu, klávesy a bicí - doplňují hned tři ženské hlasy. Více na webu www.ladydragonfly.cz nebo na http://bandzone.cz/ladydragonfly.

Lav-Lav

Hudba brněnských Lav-Lav je postavená především na souhře dvojhlasů a českých textech. Písničky jsou vlastně příběhy, které popisují momenty v životě, ve kterých se něco výrazného mění - postoje, vztahy, nálada. To, co chce Lav-Lav předat, předává úsporně - hlas, kytara, perkuse. O to silněji totiž témata vynikají. Na ploše jedné písničky se tak může vystřídat jemnost i dravý rytmus. Více informací a aktuální CD ke stažení najdete na www.bandzone.cz/lavlav. Kromě vydání CD má za sebou Lav-Lav řadu koncertů – v roce 2012 to bylo na třicet vystoupení v klubech, ale i na letních festivalech (od Strání až po Berlín). V lednu 2012 pak Lav-Lav vystoupily ve 45ti minutovém rozhovoru na rádiu Proglas v rámci programu Jak se vám líbí. V březnu 2013 pak byly hosty Dobrého rána v České televizi. V současné době Lav-Lav pracují na písničkách na druhé album. Hudební styl se vyvíjí, naléhavost zůstává.

LUCIE ŠIMŮNKOVÁ & KATEŘINA KOTLÁROVÁ

Jsme dvě mladé 18leté zpěvačky z Brna, studentky třetího ročníku hudebního ateliéru Střední školy uměleckomanažerské v Brně, absolventky populárního zpěvu v Hudební škole YAMAHA a nyní studujeme zpěv v Soukromé škole moderního zpěvu u paní učitelky Svati Jelínkové. Poznaly jsme se před osmi lety a společně vystupujeme třetím rokem. Náš repertoár je velice rozmanitý. Nejvíce nás baví jazz, soul, pop a rock, ale zpíváme i evergreeny či součastnou mainstreamovou muziku. Vystupujeme na festivalech, plesech, v klubech, na soukromých večírcích, ale i na akcích pro děti. Nejvíce vzpomínáme na vystoupení v Laser show hall v Boby centru a v Besedním domě v Brně. Těší nás také spolupráce se základní školou při Dětské nemocnici a nadací SOS Dětské vesničky. Více informací na www.zpevacky.com.

MARIÁN & ÚLETY

MARIÁN & ÚLETY je folkové rodinné trio z Velkých Bílovic. V této sestavě hraje od roku 2012 na koncertech, přehlídkách, festivalech, v klubech...atd. Hrajeme folk postavený na trojhlasém zpěvu, říznutý hlavně klasikou, trochu latinkou i jazzem. Dvorním autorem hudby, textů i aranží je kapelník a otec v jedné osobě Josef MARIÁN Kralovič (44 let), který ke zpěvu hraje na klasikou kytaru a mimo trio vystupuje i jako písničkář MARIÁN. Veškeré flétny, sólový i vokální zpěv a případné perkusy má na starosti dcera Marie Kralovičová (19 let) a do třetice synátor, bezpražcový baskytarista a vokalista Josef JUNIOR Kralovič (18 let). Jako trio ve spolupráci s Městem Velké Bílovice pořádáme již sedmým rokem folkový festival ÚLETY, kde se snažíme zasadit folk, country a spřízněné žánry do jinak dechovkářské půdy. Mimo folk hrajeme i klasiku na svatebních obřadech, lidovky v penzionech a možná časem přibudou i pohřby:) Demo na http://bandzone.cz/ulety nebo http://bandzone.cz/marian.

MARTIN BINDER

Martin Binder je dvacetiletý student Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Zpívání se věnuje jen rekreačně, protože ho to prostě baví. Zároveň se nesmí opomenout faktor potěšení z udivených výrazů lidí, kteří by tak hluboký hlas od někoho, komu ještě nerostou regulérní vousy, nečekali. Prozatímním vrcholem jeho průbojné zpěvácké kariéry bylo zazpívání dvou písní od Elvise Presleyho na vystoupení Kamily Kopečkové, která se k tomuto po úporném přemlouvání uvolila. Tímto by jí Martin chtěl poděkovat.

MÁTA BRNO

Máta je vokální trio inspirované zvukem šedesátých let. Repertoár tvoří originálně přebásněné songy Dylana, Cohena nebo Byrds, i vlastní písně v čistě akustickém provedení - trojhlas a akustická kytara. Máta je typická "kapela pro radost", další hudební projekt Richarda Lanka z Black Uganda Choir. Naše domovská scéna je brněnské Café Práh. Více na webu http://bandzone.cz/matabrno.

MEMOARY

Kapela Memoary vznikla v září roku 2010 a poprvé vystoupila na veřejnosti v sále ZUŠ Leoše Janáčka u příležitosti oslav výročí SPŠE v Havířově. V repertoáru měla prozatím jen předělávky písniček slavných kolegů muzikantů jako je Metallica, Muse, Apocalyptica atd. První autorská píseň Stopy slávy vznikla několik měsíců po založení. Memoary brouzdá spíše v pop rockových vodách. I když kapela vyrostla převážně na rockové hudbě, tento vliv se do tvorby nepromítl příliš výrazně. Za jemnější hudební odstíny může hlavně použití klavíru jako jednoho z hlavních nástrojů a také zpěvné melodické kytarové linky. Kapela má za sebou desítky koncertů nejen na festivalech v rámci celé republiky. „Nejvíce si váží vystoupení na Havířovských slavnostech 2012, kde měla možnost hrát na opravdu kvalitní scéně s profesionálním technickým zázemím.“ Byla vybrána odbornou porotou do finále soutěže S námi na to máš, která probíhalo v Praze, a členem poroty byl také výborný muzikant Vojta Dyk. Stala se hlavním vítězem česko-polské soutěže Fajn-fest, kam se přihlásilo kolem stovky kapel. V rámci výhry nahrála kapela live DVD z koncertu v ostravském Kulturním domě Akord. Web http://bandzone.cz/memoarymusic.

METROPOLICE

Brněnská pop-funky kapela, české texty, složení: zpěv, kytara, klávesy, saxofon, basa, bicí, kapela funguje asi 3 roky. Máme za sebou vystoupení v brněnských klubech (Metro, Favál apod.), v Praze, Ostravě, Havířově… a na různých menších festivalech, postupy v soutěžích Skutečná liga, Emergenza,Youtube fest. Momentálně jsou zveřejněny na Bandzone nové nahrávky ze studia spolu s promo fotkami. Více na: http://bandzone.cz/metropolice.

MOMENT

Alternative-grunge kapela Moment odkazuje ve své tvorbě na americkou indie scénu. V našich přehrávačích se nejčastěji točí placky Foo Fighters, Interpol, The National atd. Hudba a texty jsou z valné části doménou frontmana kapely Davida Krause. Příspěvek ostatních členů, zejména co se hudby týče je nezanedbatelný. České texty... Pověšená hlava na provázku, gumový panenky u silnice, prudký vítr ji rozhýbává, lidi už dál nemůžou, nemůžou... jsou vnitřní výpovědí kytaristy a zpěváka kapely. Hudba je pro nás především zábava, koníček a odreagování od starostí všedního dne. Dáváme do ní vše a jak proces tvorby nových písní, tak koncertní prezentace jsou pro nás naplněním našich snů a tužeb. V roce 2012 jsme vydali první CD s názvem Megafon. Více o kapele na www.bandzone.cz/moment.

NECHCE SE NÁM

Kapela Nechce se nám je alternativně-rockové uskupení z Břeclavi a okolí. Její tvorba se opírá především o žánr pop-rocku, některé skladby jsou ale okořeněny také prvky metalu nebo funky. Kapela si ráda pohrává s kytarovými a klávesovými vyhrávkami a své skladby ráda a často koření melodickými dvoj až trojhlasy. Texty skládá převážně zpěvačka, někdy jsou kolektivní prací, vždy však v rodném jazyce. Název kapely vznikl naprosto spontánně, jako plácnutí do vzduchu. Pravděpodobně už se nám nechtělo vymýšlet nic dalšího a už jsme byli příliš dlouho bezejmenní, a tak nám zůstal. S odstupem času a pohledem z jiného úhlu se ovšem stal naprosto přesným jak pro kapelu (:D), tak pro charakteristiku naší tvorby. "Nechce se nám" totiž jako slovní spojení naprosto přesně definuje současnou dobu a náladu věčně uspěchané a negativistické postmoderní společnosti. Kromě toho se nám taky občas nechce z pódia... :) Hráváme jak své vlastní koncerty, tak i zábavy, benefiční akce a různé výchovné koncerty pro školy. V rámci sbírání zkušeností si zahrajeme rádi při každé příležitosti. Členové: Michaela Žůrková – zpěv, Jakub Kobylka – bicí, Petr Kocmánek - basová kytara, Dalibor Horák - klávesové nástroje, Tomáš Podveský - sólová kytara. Web www.bandzone.cz/nechcesenam.

NEVERMORE & KOSMONAUT

Sestava: Kosmonaut (kytara, zpěv); Štěpán Axman (basovka, zpěv), Aleš Vosáhlo (cajón, kytara, zpěv), Pavel Karas (kytara, zpěv). Skupina Nevermore & Kosmonaut je formace, které vznikla kolem písničkáře a autora Michala Šimíčka, který vystupuje pod svým internetovým nickem Kosmonaut. Kapelu tvoří basista Štěpán Axman, perkusista - multiinstrumentalista Aleš Vosáhlo a kytarista Pavel Karas. Kosmonaut je dlouholetým členem "Textové dílny u Slávka Janouška". Texty jsou v češtině a veškerá muzika je autorská. Žánr skupiny je nejlépe definován jako akustický rock. V dubnu 2009 vydali Nevermore & Kosmonaut své první oficiální demo CD "V kruzích". Album je zdarma ke stažení. V roce 2012 vydala skupina čtyřpísňové EP, které je ke stažení na webu. Na rok 2013 chystá skupina nové CD. Současná sestava skupiny intenzivně zkouší a vystupuje. Domovská scéna skupiny je v brněnském klubu Café Práh. Více na http://bandzone.cz/nevermore nebo na www.nevermore.cz.

PAJOCHE

Tento pseudošpanělský název skrývá muziku proplouvající vodami mezi břehy rocku a elektronické hudby. Myšlenka vlastního projektu se zrodila v roce 2009 v Irsku po názorovém rozkolu v tehdejší kapele Pajocha, kytaristy, zpěváka a zakládajícího člena projektu Pajoche. Na sklonku roku 2011 byla vydána jeho prvotina Taste Test EP, která obsahuje 5 skladeb a mísí se zde industriál s Drum N Bass a rockem, skladby instrumentální i se zpěvem, čeština s angličtinou. Veškeré nástroje, mix i obal (anebo obrázek hovoříme-li o online vydání) jsou jeho dílem, o mastering se postarala renomovaná studa po světě např Streaky (Pendulum, Lily Allen), Richard Dowling (Annie Lennox, Snow Patrol) aj. Album bylo uvolněno v prvních měsících zcela zdarma ke stažení a v promo akci serveru Bandzone bylo uživateli tohoto portálu hodnoceno vesměs kladně. Pozitivní zmínka o tvorbě a albu byla zaznamenána i od amerického hudebního serveru Guitar Muse. V roce 2012 se přetěhoval Pajoche z Irského Dublinu do moravské metropole Brna a povýšil projekt na kapelu s cílem okořenit tvorbu jinými nadanými muzikanty a vyrazit do klubů a na festivaly.To se povedlo a za zmínku stojí, že tato formace je mezinárodní - kytarista Daniel Enchev je z Bulharska, Peter Šiman ze Slovenska. Filip Chuchma zastávající post basisty je Čech. Kapela se usilovně připravuje na malou letní sérii koncertů po vybraných českých městech na rozloučení s albem Taste Test a na podzim se vrhne na dokončení dlouhohrajícího debutu, který už je nyní z větší části rozpracován. Na nové desce se základní osa bude opět držet vod na pomezí rocku a elektroniky leč kapela se nechala slyšet, že deska rozhodně nebude pro konzervativní posluchače. Máme se těšit opět na rock Drum'N'Bass, Breakbeat, ale třeba i reggae. Tak nechme se překvapit. Více info o kapele na www.pajoche.cz.

PETRA FÚRIKOVÁ

Petra je patnáctiletá zpěvačka z Českého Těšína. V tomto věku už má na svém kontě mnoho pěveckých úspěchů. Je mimo jiné vítězkou celostátního finále pěvecké soutěže Slavíci ve školní lavici. Pravidelně vystupuje se svým recitálem v našem kraji - na Severní Moravě, a to na otevřené scéně, ale i v jazzklubu. Také vystupuje v Brně. Loni účinkovala v rámci Music Pointu na Moravském náměstí a na Slavnostech piva. Ve svém repertoáru se orientuje především na soul, jazz, šanson, což pro zpěváky v jejím věku není až tak běžné. Od letošního roku Petra koncertuje s akustickým hudebním triem v sestavě kytara - Lukáš Jelínek, kontrabas - Lukáš Rytíř, saxofon Tomáš Przybyla. Část jejich vystoupení je věnováno vzpomínce na zpěvačku Zuzanu Navarovou.

RAiN

Crossover rock/metalová kapela z Liberecka se smysluplnými texty, která se nebojí žádného stylu . Různorodé vlivy na členy se objevují v hudbě a nakonec se spojí v typický rainovský zvuk. Letos kapela slaví desetileté výročí. Kapela vystupovala po boku mnoha známých českých interpretů. Letos vyšlo nové CD Cesty Za Sny. Sestava: Honza Kvapil, Tom Lžičař, Honza Cír, Petr Michal. Více o kapele na www.bandzone.cz/rain.

RANCH

Vznik country kapely Ranch se datuje přibližně na konec léta roku 1989. Tehdy hrála především bluegrass. Od té doby prošel Ranch mnoha proměnami jak v obsazení, tak v repertoáru a částečně i ve stylu. Z dřívějšího bluegrassu přešla kapela na hraní klasického a u některých skladeb i moderního country. Kromě několika vlastních skladeb hraje kapela Ranch především taneční písně od známých interpretů a skupin jako například od Michala Tučného, Věry Martinové, skupin Greenhorns, Rangers, nebo Fleret a dalších. Hrává především na country večerech a bálech, ale i na různých soukromých a firemních akcích, někdy i na svatbách. Více najdete na http://ranchmusic.webnode.cz.

REEJ

Skupina REEJ hraje vlastní písně ve stylu melodický rock a funky. Texty jsou české a anglické, řada písní oslovuje fanoušky zejména dávkou ironie a nadsázky. Kapelu založili v roce 2006 bratři Pavel a Petr Filovi, v roce 2008 se připojil Jan Prošek coby třetí stálý člen, v roce 2011 pak sestavu doplnil „benjamínek“, Kája Flössler. V současné době kapela hraje ve složení: Pavel Filo (klávesy, zpěv), Petr Filo (kytara, zpěv), Jan Prošek (bicí), Karel Flössler (basová kytara, viola). Hostem kapely je zpěvačka Tereza Málková, která v doprovodu skupiny vystupuje na většině koncertů a počítáme s ní i do budoucna. Tvorba je postavena na rytmu a osobitých melodiích. Píseň „Classic Entertainment“ se udržela 6 měsíců na předním místě Demoparády rádia Student. Díky tomu se skupina mohla zúčastnit soutěže a jako výhru si odnesla dva dny v nahrávacím studiu. Momentálně připravujeme nové demo CD, které fanouškům představíme po prázdninách. Veškeré informace o kapele najdete na webových stránkách: www.reej.cz nebo na www.bandzone.cz/reej.

SILENT FORMS

Brněnská kapela Silent Forms je projekt kytaristy kterému se říká Acid. Hudba se pohybuje trochu přes hranice žánrů a zahrnuje v sobě prvky jazzu, funku, metalu a kdoví čeho všeho ještě. V říjnu loňského roku vydala na internetu (http://silentforms.bandcamp.com/) vlastní produkcí desku Acid in Silent Forms. Živě funguje od září 2012 v sestavě: Acid - kytara, Mikke Wormwood - zpěv, Lukáš Kůra - basa, Martin Běhal - bicí.

SIMPLY FIGHT

Simply Fight je brněnská rocková kapela, která vznikla v roce 2012. Po počátečních pokusech s různými coververzemi se vrhla na vlastní tvorbu a v současné době hraje kytarový bigbít s prvky reggae, hard rocku a punku. Rodinný tým kytaristů Dana a Toma Markových, kteří stojí za texty i hudbou většiny skladeb, doplňují basák Vojta Marek a bubeník Petr Koudelka. Více o kapele na http://bandzone.cz/simplyfight.

STUDENTI SOUKROMÉ ŠKOLY POPULÁRNÍHO ZPĚVU

Jde o seskupení lidí, kteří rádi zpívají a rozhodli se na sobě zapracovat a ve zpěvu se zlepšit. Nezáleží na věku – jsme malí i velcí, ale na odhodlání pilně cvičit a na každé vystoupení trénovat nové písně. Pod vedením Ivety Machové se připravujeme na koncerty s různým zaměřením. Máme za sebou například „Valentýnský koncert LOVE songů“, „Aprílový koncert“, „Rockový večer“, Koncert na téma: „Film – Pohádka – Šanson“, „Koncert duetů“ i několik Vánočních prezentací. Naše vystoupení mají jednu obrovskou výhodu - PESTROST. No řekněte, kde jinde uslyšíte v průběhu jednoho koncertu zpívat třeba dvacet sólových zpěváků a která skupina je schopná mít třeba každé dva měsíce nový repertoár…? ;) www.popularni-zpev.cz.

SUGESCE

Historie tohoto bigbeatu sahá do roku 2009, kdy z původní sestavy kapely Starostovi muži vznikají dva nové subjekty. Jeden z nich je právě Sugesce. V průběhu let 2010 – léto 2012 kapela hraje ve čtyřčlenném obsazení, natočí jedno CD a čile koncertuje. Na podzimu roku 2012 odchází jeden z kytaristů a zároveň dochází i k výměně na postu basáka. A zde začíná éra „nové“ Sugesce. Po chvilkovém hledání dalšího kytaristy jsme společně usoudili, že i ve třech se dá udělat plno muziky, navíc jsme si i lidsky velmi sedli a proto původní repertoár i nové věci jsou dělané jen pro klasické obsazení bicí, kytara, basa. Na přelomu roku jsme pilně a tvrdě pracovali na nových věcech, proběhlo focení na plakáty, v polovině dubna jsme ve studiu natočili další tři nové věci, takže vše je připraveno na novou koncertní sezonu. Více o kapele na www.sugesce.cz.

TEREZA MÁLKOVÁ - EMJ

Jsem brněnská zpěvačka a zpívám svoje písničky, ke kterým si skládám hudbu a píšu texty. Každá moje písnička má nějaký příběh a já mám radost, když ho někdo chce slyšet :) Příležitostně hraju na klavír a baskytaru. Dříve jsem zpívala a hrála s kapelou Reej, teď s nimi občas hostuji na jejich koncertech nebo v rámci Pryglfestu. V současné době pracuji na novém a vůbec prvním CD. Více info o mně a mé tvorbě můžete najít na www.bandzone.cz/emj.

THE FREES

Hudební (vokální) skupina The Frees z Brna začala působit v tříčlenném složení v roce 2010. Její členové se zpěvu věnují delší dobu a zaznamenali řadu úspěchů v soutěžích, zejména ve zpěvu sólovém. V současné době skupinu tvoří dva stálí členové Vojtěch Kříž a Nela Chudáčková. Jako host s nimi vystupuje Sandra Klimešová. Skupina vystupuje na plesech, vánočních akcích, dětských dnech, večerech s hudbou, ale také na soukromých oslavách, večírcích, či svatbách. Se svým programem podpořila několik charitativních akcí. Jejím repertoárem jsou české i zahraniční hity od 60.let až po současnost, filmové či muzikálové melodie. Část repertoáru tvoří i písně pro děti, především písně z pohádek.

TOUCHWOOD

Brněnská kapela Touchwood fungující po sérii víceméně neúspěšných pokusů od roku 2012. Oku lahodící ženský element - zpěvačku a saxofonistku - doplňují oškliví kluci hrající na kytaru, basu a bicí. Kapela hraje vlastní české písničky a nemá ráda škatulkování a dotaz na hudební styl, který hraje. Ale líbí se nám, když nás přirovnávají ke kapelám jako Mňága a Žďorp nebo starší Chinaski... to asi tím saxofonem a češtinou. Takže tomu říkejme Bigbít nebo Rock. Koho to skutečně zajímá, může si nás poslechnout na našem profilu na bandzone.cz, kde máme i ke stažení několik písniček. Už se nám podařilo vystupovat na loňských Slavnostech piva, to bylo ovšem ještě před natočením „dema", takže od té doby jsme pokročili a ještě se zlepšili. Kromě zmíněných Slavností piva a občasného hraní po Brně jsme mimo jiné postoupili do základního kola Radegast Líheň 2013 v Music baru Jam v Opavě...kde jsme ovšem též skončili. Dál jsme si zahráli v Paláci Akropolis v Praze v rámci Futureline, v Hodoníně a těšíme se, že si zahrajeme na přelomu května a června na festivalu Žán z Vážan ve Vážanech u Vyškova. Více info o kapele je na www.touchwood.cz nebo na http://bandzone.cz/touchwoodwwwtouchwoodcz.

uBer!

Kapela uBer! hraje vlastní repertoár v žánrovém rozpětí pop–rock–jazz. Až na jednu výjimku, v podobě textu Jana Skácela "Talisman" zhudebněného Milanem Podroužkem, jsou všechny písně autorské, z dílny kapelníka Petra Hlouška. Naše texty kladou důraz na sdělení, předání myšlenky, vyvolání pocitu, navození nálady. Více o kapele na www.ubermusic.cz nebo http://bandzone.cz/uber.

Ucan2

Instrumentálně našláplá rocková kapela v čele s šíleným kytarovým profesorem Petrem Bartoňkem. Ten má za sebou kromě studia hry na kytaru v daleké Austrálii též působení v kapelách BN8 či 4Crowns. Ucan2 vás protáhnou pestrou paletou hudebních nálad a nezastaví se před ničím – žánry je nezajímají, hrají tak, jak to zrovna cítí. Info na http://bandzone.cz/ucan2.

YANTAR

YANTAR je autorská hudební skupina, která se ve své tvorbě zaměřuje na zpracování a interpretaci vlastních zpěvných, rytmických a melodických skladeb. Stylově jde o příjemný folk s prvky rocku, popu a moderního country. K přednostem kapely patří zejména zpěvné melodické písničky. Zajímavostí je využití tří kytaristů. K posledním úspěchům Yantar řadí například účast ve finále kapel na festivalu Okolo Třeboně 2010. Aktuální hudební nahrávkou kapely je CD „Yantar - Co se stalo?!", vydané na konci roku 2008 a jehož kmotrem je Wabi Daněk. Reference např: fest Okolo Třeboně (2010), fest Lodenica Piešťany (SK, 2010), předkapela Mňága a Žďorp (Hodonín 04/2010), Mezinár. folklór. fest Mistřín (2009), Festival slunce Strážnice (2008, 2002), MFF Strážnice (2008), fest Radimov (SK, 2005)... Aktuální sestava: Břetislav Uhlíř - sólový zpěv, akustická kytara, perkuse, hudba; Veronika Ušpáková - sólový zpěv; Richard Baťka - el. kytara, zpěv, hudba, texty; Otakar Herák - el. kytara, zpěv, perkuse, texty; Martin Balšínek - basová el. kytara; Jiří Horák - bicí. Web : www.yantar-music.cz; bandzone: http://bandzone.cz/yantar.