INFORMACE & INSTRUKCE

Jak si zahrát

Krok 1

Pošlete nám na e-mail produkce (zavinac) music-point.cz následující informace:

1) Jméno interpreta / Název kapely

2) Stručné představení kapely v samostatném souboru ve formátu .doc

3) Kontakty
- jméno kontaktní osoby
- mobil
- e-mail
- odkaz na web (máte-li)
- odkaz, kde si vás na internetu můžeme poslechnout (např. na Youtube, Banzone)
- pokud nám chcete poslat mp3, tak využijte Úschovnu či jinou podobnou službu

Krok 2

Zařadíme si vás mezi ty, kteří se "zapojili a zúčastní se". (Šance, že se tak stane, je poměrně velká, přesto si vyhrazujeme právo odmítnout produkci velmi nízké úrovně, zjevné provokace a případně takové interprety, kteří svojí tvorbou porušují platnou legislativu.) 

Krok 3

Jakmile budeme chystat konkrétní akce a hudební program na nich, obešleme PŘEDNOSTNĚ vybrané interprety a kapely zařazené do projektu Music Point s nabídkou hraní. (Samozřejmě budeme zohledňovat dramaturgii jednotlivých akcí.)

Krok 4

Pakliže se na vystoupení domluvíme, s naší produkcí si doladíte detaily:
- přesný termín, čas a délku vystoupení
- zaslání stageplanu a repertoárového listu
- dopravu a parkování

 

Jak to celé funguje

Projekt Music Point je nastaven tak, že má umožnit vystoupení začínajícím a méně známým hudebníkům a skupinám, aby si zahráli v rámci akcí pro veřejnost, které pořádá kulturní a vzdělávací středisko městské části Brno-střed. Žánrově není projekt nikterak omezen!

Nejedná se úplně o klasický princip „open scény“ (tedy kdo přijde, ten hraje). Nejedná se ale ani o nějakou hudební či talentovou soutěž (od toho jsou úplně jiné projekty a zábavné televizní pořady). Dramaturgie projektu má za úkol eliminovat případné srandisty a provokatéry a ostatním nabídnout vystoupení takového charakteru a na takové akci, aby to bylo pro všechny zúčastněné (tj. účinkující, pořadatel, posluchači a návštěvníci) příjemné, zajímavé a přínosné. Dále také musíme zohlednit zvukovou zátěž jednotlivých míst, kde se jednotlivé akce konají – tj. například rocková muzika nemůže, vzhledem k hlukovým limitům, zaznít na brněnském náměstí Svobody. Předpokládáme, že každý, kdo se do projektu přihlásí, je schopen odehrát vystoupení v délce minimálně 45 minut!

Během předešlých ročníků se dostalo prakticky na všechny – pouze 2 zájemce jsme museli odmítnout. V jednom případě šlo opravdu o nepříliš kvalitní produkci a v druhém případě byla muzika tak tvrdá, že ji nebylo kam smysluplně zařadit. Aktuálně to zatím vypadá, že nabídka koncertů nebude tak velká, ale třeba se to ještě zlepší...

Pokud jde o to, kdo co a za kolik, tak momentálně je systém následující: Pořadatelé na svoje náklady zajišťují veškerou administrativu (včetně poplatků OSA), propagaci, zastřešené pódium, zvuk, světla, zázemí (wc, občerstvení apod.) a pořadatelskou službu. Kapelám bude vyplacen honorář odpovídající běžným zvyklostem na tuzemské hudební scéně (v překladu: žádné horentní sumy nečekejte, ale bude to patrně víc než v řádu stokorun...).